Podłogi Lublin warstwowe

Podłogi Lublin

Podlogi Lublin

Podłogi drewniane o odpowiedniej zdolności do przewodzenia ciepła oraz nie odkształcające się pod wpływem zmian temperatury

Tel:  509 676 270

Salon Pięknych Podłóg

PRESTIŻ

Podłoga warstwowa dzięki swojej konstrukcji, doskonale przewodzi ciepło i może być z powodzeniem stosowana na ogrzewaniu podłogowym,  zarówno elektrycznym jak i wodnym. To jedna z jej przewag nad podłogami z drewna litego. Podłogę na ogrzewaniu można montować na oba sposoby: w systemie pływającym lub poprzez klejenie desek bezpośrednio do podłoża.

  Podłogi drewniane - warstwowe - Idealne na ogrzewanie podłogowe !

FinishParkiet

Baltic Wood

Deska Barlinecka

Drewno ma naturalną skłonność do zmiany wymiarów pod wpływem zmian pogodowych wynikających z różnych pór roku. W warunkach wysokiej wilgotności pęcznieje, a przy niskiej kurczy się. To dlatego często zdarza się, że tradycyjne podłogi drewniane z litego drewna rozsychają się tworząc szczeliny,pęcznieją a nawet czasami skrzypią.

Podłogi warstwowe w porównaniu do podłóg z drewna litego posiadają ok. 10-krotnie większą stabilność wymiarową. Zbudowana jest z dwóch lub trzech warstw drewna klejonego krzyżowo. Taka konstrukcja znacząco ogranicza naturalną pracę drewna, zapewnia równowagę między poszczególnymi warstwami, a tym samym gwarantuje dużą stabilność podłogi, nawet przy zmieniających się warunkach temperatury i wilgotności.

Trójwarstwowe podłogi nazywane potocznie panelami drewnianymi mają grubość od 10 do 22 mm i wierzchnią warstwę drewna użytkowego o grubości od 3 do 6 mm. W trójwarstwowych elementach 2 dolne warstwy najczęściej są z drewna iglastego. Ale dostępne są też podłogi trójwarstwowe z warstwą nośną (spodnią) z płyty sklejkowej.

Podłogi dwuwarstwowe najczęściej mają grubość od 10 do 15 mm, ale użytkowa warstwa drewna jest w nich grubsza niż w elementach trójwarstwowych wynosi zazwyczaj od 5 do 6 mm.

W dwuwarstwowych podłogach spodnią część z reguły robi się z drewna liściastego, na przykład z dębu lub jesionu,

a warstwa licowa wykonywana jest z kilkunastu gatunków drewna szlachetnego krajowego bądź egzotycznego.

             Drewniane podłogi są zdrowsze i zdecydowanie trwalsze od sztucznych imitacji. W przeciwieństwie do paneli są przyjemnie ciepłe w dotyku, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu ani roztoczy, przez co są idealnym rozwiązaniem dla alergików.

 

Producenci podłóg warstwowych udzielają gwarancji nawet do 50 lat !!

 

Więcej...

Więcej...

Więcej...

Tarkett

Quick Step

Wicanders

Więcej...

Więcej...

Więcej...

Rekomendowani producenci podłóg na ogrzewanie podłogowe

              Podłogi drewniane o odpowiedniej zdolności do przewodzenia ciepła oraz nie odkształcające się pod wpływem zmiany temperatury

Meblohurt

Galeria Mega Meble

DUŻY I WYGODNY PARKING !!

 


Salon Pięknych Podłóg

PRESTIŻ Podłogi Drewniane Lublin  2005 - 2023

PRESTIŻ

 

ul. Diamentowa 2

20-447 Lublin

 

 

Godziny otwarcia:

 

Pn. - pt. 10:00 - 18:00
Sobota:  10:00 - 13:00

 

Niedziela: umówione spotkania

 

Kontakt:

_____________________________