Czyszczenie, pielęgnacja i renowacja podłóg

Konserwacja, czyszczenie parkietu

Dostępne kolory: bezbarwny, akacja, surowe drewno

Tel:  509 676 270

Salon Pięknych Podłóg

PRESTIŻ

3062 Bezbarwny, Matowy

 

Pozwala uzyskać podłogę o niemal niedostrzegalnym połysku. Spośród wszystkich najbardziej podkreśla naturalny wygląd drewna i jego walory. Taka posadzka sprawia, że pomieszczenie jest przytulne i ciepłe w odbiorze.

3065 Bezbarwny, Półmatowy

 

Łączy ze sobą cechy naturalnego wyglądu drewna i lekkiego połysku powierzchni. Gwarantuje uzyskanie wykończenia o satynowym, lekko rozświetlonym i spokojnym charakterze.

Wydajność: 80-100 m2 / l.

Czas schnięcia ok.  30-40 min

Opakowania: 1L,  10L,   

Kolory: 3029 Bezbarwny, 3087 Biały

NATURALNE POWŁOKI DO DREWNA
 

POWŁOKI NA BAZIE OLEJÓW I WOSKÓW

 NATURALNE SKŁADNIKI


Wszystkie powłoki do drewna firmy Osmo zostały opracowane na bazie naturalnych olejów i wosków: oleju słonecznikowego, lnianego, sojowego i ostowego oraz wosków karnauba i kandelila.

Oleje i olejowoski pomagają utrzymać cenne wartości naturalnego materiału, jakim jest drewno.

Idealne do naturalnej, przyjaznej dla środowiska ochrony drewna.

Pigmenty są dopuszczone do kontaktu z żywnością

Oparte na czystych, odnawialnych surowcach roślinnych.

Substancje wiążące w powłokach Osmo bazują na naturalnych olejach roślinnych, które wnikają głęboko w drewno i chronią je od środka.

OSMO LUBLIN OLEJOWOSK

OLEJOWOSK OSMO

NATURALNE POWŁOKI DO DREWNA
 

POWŁOKI NA BAZIE OLEJÓW I WOSKÓW

POZWALAJĄ DREWNU ODDYCHAĆ

 

Naturalne oleje do drewna Osmo wnikają głęboko w pory drewna,

a substancje stałe zapewniają drewnu ochronę od zewnątrz - np. szkodliwym działaniem wilgoci.

Mimo to powłoki Osmo nie tworzą na powierzchni drewna hermetycznego filmu (jak np. lakiery do drewna).

Drewno pokryte mikroporowatą powłoką przyjmuje i oddaje wilgoć bez jakichkolwiek uszkodzeń powłoki.

Drewno pokryte mikroporowatą powłoką może swobodnie oddychać, zapewnia lepszą jakość powietrza w pomieszczeniu i jest antystatyczne (przyciąga mniej kurzu) - idealne dla alergików.

 PRODUKTY  OSMO

 Pełna oferta

Wydajność: 24m² / L  przy jednej warstwie
Liczba warstw: 2 warstwy

Temperatura stosowania: od + 5 °C  / 35 °C
Czas schnięcia: około 12 godzin.
Opakowania: 0.750L,  2.5L 

Olej tarasowy Osmo to transparentna lub bezbarwna powłoka na bazie naturalnych olejów roślinnych opracowana specjalnie do ochrony, renowacji i barwienia powierzchni tarasów drewnianych.Ten nowoczesny olej do tarasów tworzy hydrofobową, mikroporowatą powłokę, która pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się drewna. Dzięki temu nie pęka, nie łuszczy się ani nie odpryskuje (tak robią to wszystkie lakiery do drewna). Oleje tarasowe wygładzają powierzchnię drewna, pielęgnują je i zabezpieczają przed wnikaniem brudu i wody.Renowacja powierzchni pokrytej olejem tarasowym jest łatwa i szybka – nie wymaga szlifowania ani gruntowania przed aplikacją kolejnej warstwy, można też odnowić jedynie najbardziej zużyte fragmenty tarasu.Oleje do tarasów firmy OSMO są idealnie dopasowane do typowej barwy każdego z gatunków drewna, więc bez problemu pozwalają zachować, odnowić lub wyrównać naturalny kolor desek tarasowych. Zapewniają ochronę drewna przed szarzeniem pod wpływem promieni UV.

OLEJE TARASOWE  - OSMO

Wosk Twardy Olejny Original to bezbarwna powłoka na bazie naturalnych olejów i wosków, opracowana specjalnie z myślą o profesjonalnym wykończeniu podłóg i innych silnie obciążonych powierzchni drewnianych.
To oryginalny olejowosk, a nie tradycyjny lakier czy olej do drewna, jakich wiele w marketach budowlanych. Wosk Twardy Olejny Original tworzy mikroporowatą powłokę, która chroni drewno, pozwalając mu jednocześnie swobodnie oddychać. Dzięki temu reguluje przyjmowanie i oddawanie wilgoci oraz pomaga utrzymać w wnętrzach korzystny mikroklimat.
Wosk Twardy Olejny Original skutecznie zabezpiecza drewno przed ścieraniem, wnikaniem brudu wodą i plamami. Pokryta nim powierzchnia jest ekologiczna, przyjemna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości. Przy olejowaniu podłogi tworzy trwałą powłokę, która nie rozwarstwia się, nie pęka, ani nie łuszczy (zupełnie inaczej niż każdy lakier do drewna). A w przypadku uszkodzenia można ją bez problemu poddać miejscowej renowacji – bez konieczności cyklinowania całej podłogi.

Polecany: do powierzchni wewnętrznych ( schody, meble, blaty kuchenne, itp. )

do wszystkich podłóg drewnianych, korkowych i z płyty OSB (również do powierzchni mebli, drewnianych obić ścian i sufitów)

Łatwy w pielęgnacji (można go wcierać na wilgotno)

Jest odporny na wodę, wino, piwo, colę, itp.

 

Wydajność: 24m² / L  przy jednej warstwie
Liczba warstw: 2 warstwy

Temperatura stosowania: od + 5 °C  / 35 °C
Czas schnięcia: 8 -10 godzin.
Opakowania: 0.750L,  2.5L,   10L

WOSK TWARDY OLEJNY  ORIGINAL

DO WEWNĄTRZ

3032 Bezbarwny, Jedwabisty Połysk

 

Subtelny, szlachetny blask przypomina satynę i skromnie podkreśla drewno.

3011 Bezbarwny, Połysk

 

Wygląda elegancko: światło odbija się i pozwala podłodze wyróżnić się.

Połyskująca, błyszcząca posadzka odbija najwięcej światła, co pozwala rozświetlić pomieszczenie.

Środki do czyszczenia, pielęgnacji i regeneracji  - OSMO

OSMO  TOP-OLEJ

Olej do blatów kuchennych   OSMO TOP- OLEJ

Wydajność: 24m² / L  przy jednej warstwie
Liczba warstw: 2 warstwy

Temperatura stosowania: od + 5 °C  / 35 °C
Czas schnięcia: 8 -10 godzin.
Opakowania: 0,50 L

KONCENTRAT OSMO WISCH-FIX

Dawkowanie: 1 nakrętka na 2 l. wody.

Opakowania: 1L,  5L,   

Wysoce skuteczny, rozpuszczalny w wodzie koncentrat do codziennego czyszczenia podłóg. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w domu, jak i do czyszczenia podłóg drewnianych w obiektach komercyjnych.
Koncentrat Wisch-FIX został opracowany specjalnie dla drewnianych podłóg pokrytych Woskami Twardymi Olejnymi Osmo.
Zawiera mydła na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dzięki temu, w przeciwieństwie do zwykłych detergentów, nie wysusza drewna. Czyści powierzchnię, jednocześnie pielęgnując ją i nawilżając. Przy regularnym stosowaniu powierzchnia staje się łatwa w pielęgnacji i zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia.
Wisch-FIX  jest delikatny i przyjazny dla skóry i bezpieczny – nie zawiera barwników i dodatków zapachowych, ulega biodegradacji.
Czyszczenie podłogi jest łatwe i wygodne, bo nie pozostawia po sobie warstwy osadu ani smug. Jest też bardzo wydajny.

  •  

 

Wydajność: 24m² / L  przy jednej warstwie

Rozcieńczyć z wodą  od 1:10 do 1:20

Opakowania: 1L,  5L,   

Wysoce skuteczny, specjalistyczny środek do usuwania głębokich i uporczywych zanieczyszczeń z drewnianych powierzchni wykończonych olejami lub olejowoskami.
Intensywny Środek Czyszczący jest lekko alkaliczny, ma postać wydajnego koncentratu. Idealny do gruntownego oczyszczenia zabrudzonych powierzchni olejowanych przed powtórną aplikacją powłok Osmo – to doskonała alternatywa dla szlifowania.

  •  

 

ŚRODEK DO CZYSZCZENIA I PIELĘGNACJI WOSKU OSMO

INTENSYWNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY

Wydajność: 40-60 m2 / l.

Opakowania: 1L, 2,5L,  10L,

WOSK REGENERACYJNY OSMO

Bezbarwny lub transparentnie biały środek do okazyjnego intensywnego odświeżenia zmatowionych podłóg drewnianych pokrytych Woskami Twardymi Olejnymi Osmo. 
Jest zalecany również do miejscowego czyszczenia podłóg drewnianych – skutecznie usuwa z powierzchni uporczywe plamy np. z tłuszczu i pasty do butów.
Środek czyści i odświeża drewno jednocześnie dostarczając mu naturalnych olejów i wosków. Przy odpowiedniej pielęgnacji powierzchnia zostaje skutecznie zabezpieczona naturalnymi, bezpiecznymi dla zdrowia woskami twardymi (carnauba i kandelila), dzięki czemu pięknie wygląda i jest łatwa do utrzymania w czystości.

  •  

 

Pożegnaj się na zawsze z wiadrem z wodą – nowym mopem ze zintegrowanym sprayem firmy Osmo, wyczyścisz podłogi w mgnieniu oka. I to bez konieczności noszenia ze sobą wiaderka, czy wyciskania szmaty.
Środek czyszczący Spray-Fix jest rozpylany na podłogę bezpośrednio z naboju na uchwycie. To rozwiązanie jest bardzo wygodne i gwarantuje optymalne dozowanie środka do czyszczenia.
Formuła środka Spray-Fix, oparta na naturalnych olejach roślinnych sprawia, pielęgnuje podłogę w trakcie czyszczenia – zupełnie inaczej niż domowe środki czystości, które wysuszają drewno. Regularna pielęgnacja na mokro znacząco wydłuża żywotność podłogi drewnianej.
Mop ze sprayem firmy Osmo jest idealny do szybkiego czyszczenia na wilgotno gładkich podłóg z drewna, płytek i kamienia.

SPRAY-MOP OSMO

Wosk regeneracyjny to specjalistyczny preparat, który pozwala szybko i prosto odświeżyć zaniedbaną lub zużytą powłokę na intensywnie użytkowanych podłogach drewnianych.

Odpowiednie i regularne stosowanie Wosku regeneracyjnego pozwala uniknąć szlifowania i prac renowacyjnych. Zawiera on dostatecznie dużo twardych wosków olejnych, by błyskawicznie odbudować podniszczoną powłokę ochronną. Dzięki temu można zapewniać dalszą ochronę drewna przed ścieraniem, wilgocią i wnikaniem brudu oraz bez problemu przywrócić podłodze blask i świeży wygląd.

Jako, że bez problemu można go użyć jedynie na najbardziej zużytych fragmentach podłogi, wosk regeneracyjny jest idealnym rozwiązaniem dla skutecznej ochrony powierzchni drewnianych w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, szczególnie przydatny w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej (restauracje, salony, bary, centra handlowe).

 

Środek do czyszczenia tarasów  OSMO

Ponieważ powierzchnie zewnętrzne są mocno obciążone, należy im zapewnić regularną pielęgnację. Zabrudzenia i uporczywe plamy można usunąć roztworem wody i Środka do czyszczenia tarasów Osmo. Wszelkie uszkodzenia powłoki ochronnej (spowodowane np. przez małe kamienie) powinny być dokładnie oczyszczone i ponownie zaolejowane. Renowację powłoki można wykonać miejscowo, bez konieczności szlifowania całego tarasu. Dzięki temu całkowite odnowienie powłoki może być wykonywane raz na kilka miesięcy

 

Żel do Usuwania Szarości Drewna

Czy Twój drewniany taras w wyniku działania czynników atmosferycznych, jak deszcz i promienie słoneczne, pokrył się naturalną, szarą patyną?

Poszarzałemu drewnu możesz łatwo przywrócić piękny wygląd i naturalną barwę. Wystarczy sięgnąć po specjalnie opracowany w tym celu Żel do Usuwania Szarości Drewna.

Żel ma gęstą konsystencję, dzięki czemu nie spływa z drewna. Jest łatwy do nałożenia, wydajny i skuteczny – również na pionowych powierzchniach.

Wnika głęboko w drewno i skutecznie usuwa z niego szarą patynę i nalot. Produkt ma delikatny zapach i jest biodegradowalny. Nie zawiera chloru ani formaldehydów. Po zastosowaniu wystarczy wyczyszczone drewno pokryć olejem, a odzyska piękną, ciepłą barwę i naturalny, świeży wygląd.

1 litr wystarcza na ok. 10 - 30 m2, w zależności od stopnia zszarzenia. Jeszcze lepsze efekty można uzyskać przy użyciu Maszyny do czyszczenia tarasów i podłóg

Żel do usuwania szarosci z drewna tarasowego OSMO

Meblohurt

Galeria Mega Meble

DUŻY I WYGODNY PARKING !!

 


Salon Pięknych Podłóg

PRESTIŻ Podłogi Drewniane Lublin  2005 - 2023

PRESTIŻ

 

ul. Diamentowa 2

20-447 Lublin

 

 

Godziny otwarcia:

 

Pn. - pt. 10:00 - 18:00
Sobota:  10:00 - 13:00

 

Niedziela: umówione spotkania

 

Kontakt:

_____________________________