Podłogi Lublin Moda

Tel:  509 676 270

Salon Pięknych Podłóg

PRESTIŻ

Podłogi w stylu Vintage

 

Moda na podłogi z prawdziwego drewna trwa od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Przeciwnie, coraz większą popularnością cieszą się podłogi o wyglądzie tradycyjnych desek, w których wyraźnie widoczne są naturalne cechy drewna, takie jak sęki i usłojenie. Autem stają się również drobne niedoskonałości i uszkodzenia, które wpisują podłogę w niezwykle modny obecnie styl vintage.


Według definicji styl vintage „dotyczy rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączenia stylów pochodzących z różnych epok. Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Vintage nie stroni od zestawień awangardowych, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm” . Styl vintage jest widoczny również w architekturze i wyposażeniu wnętrz. „Wiekowe” elementy wyposażenia stosuje się domach, stylowych kamienicach, loftach, a nawet w minimalistycznych apartamentach, gdzie ciekawie kontrastują z nowoczesnym wyposażeniem. Nadają one wnętrzu charakteru i świadczą o dobrym guście właścicieli.

Kolekcja Kentucky

To wyjątkowa kolekcja drewnianych desek podłogowych, które mają wygląd długowiecznej podłogi przeniesione na grunt współczesnego wzornictwa. Uzyskane efekty są rezultatem zastosowania kombinacji techniki starzenia drewna szczotkowania ryflowania i wędzenia.

Dzięki temu podłoga wygląda prawdziwie wyjątkowo. 

Duże pęknięcia - ten rodzaj wykończenia powierzchni daje wyjątkowy efekt zużytej podłogi. Deski są odpowiednio selekcjonowane ich rustykalny wygląd jest wzmocniony poprzez ręczną obróbkę, szczeliny celowo są otwierane i powiększone przez rzemieślnika przy pomocy dłuta.

Ryflowanie - ryflowana powierzchnia jest tworzona ręcznie przy użyciu  odpowiedniego struga i dłuta stolarskiego. Celem jest wizualne postarzenie podłogi i nadać jej  niepowtarzalnego wyglądu. 

Szczotkowanie -  W trakcie szczotkowania powierzchni bardziej miękka część drewna jest usuwana, dzięki czemu rysunek słojów zostaje uwypuklony, a deska zyskuje bardziej ekspresyjny wygląd. 

HERITAGE

 

To naturalna stylistyka w najlepszym wydaniu - prawdziwy rustykalny dąb. Naturalne detale, które nadają podłodze wygląd stuletniej patyny. 

Nie tak dawno temu uważano, że dąb nie jest odpowiednim materiałem podłogowym. Z kolei obecnie drewno o naturalnej fakturze jest poszukiwane częściej niż kiedykolwiek przedtem. Im bardziej wyrazisty kształt, głębsze pęknięcia, sęki i większe naturalne zróżnicowanie kolorów, tym ładniej. Fakturę drewna podkreśla się za pomocą szczotkowanie, ryflowania i bejcowania, aby wydobyć piękno detali, które czyni każdą deskę wyjątkową. 

Niezwykle rustykalny charakter deski dębowej oddany został w tym produkcie o grubości warstwy wierzchniej 3,5 mm. Design podkreślony jest wyraźnym szczotkowaniem, ręcznym fazowaniem oraz bejcowaniem powierzchni deski. Należy pamiętać, że piękne i niezwykłe naturalne "defekty"widoczne na powierzchni produktu oznaczają większą wrażliwość na wilgoć. Dlatego w okresach zimowych zalecamy pielęgnację środkiem Refresher przeznaczonym do podłóg olejowanych, który penetruje wgłąb naturalnych pęknięć i zabezpiecza podłogę.

Podłoga to za mało... teraz deskę barlinecką ułożysz również na ścianie!

Barlinek, producent podłóg drewnianych, rozszerzył ofertę o deski montowane na ścianie. Deska Barlinecka ułożona na ścianie to sposób na wyciszone, przytulne i ciepłe wnętrze. To designerski element dekoracyjny i nietuzinkowy sposób wyeksponowania naturalnego piękna drewna. Różnorodność gatunków i wykończeń oraz dostępnych szerokości desek pozwala na wyjątkową kreatywność. Od dziś Deska Barlinecka to więcej niż podłoga.

W architekturze wnętrz królują naturalne materiały, a wśród nich przede wszystkim drewno. Z jednej strony szuka się dla niego nowych zastosowań, z drugiej – czerpie z tradycyjnych rozwiązań stosowanych od wieków w różnych zakątkach świata. Równolegle projektanci stale szukają nowych sposobów wykańczania ścian. Po kolorowych farbach, strukturalnych tapetach, cegle czy betonie, również w tym obszarze nadeszła pora na naturalne rozwiązania

Dlatego Barlinek wprowadził do oferty produkt, który jest idealną odpowiedzią na oba te trendy. Od teraz, dzięki specjalnym klipsom montażowym, Deska Barlinecka nie musi być tylko podłogą. Może zostać zamocowana również na ścianie – całej lub dowolnie wybranym jej fragmencie, stanowiąc oryginalny element wykończenia wnętrza, który może, ale nie musi, być przedłużeniem podłogi.

 

Dowolność aranżacji – na całej ścianie lub na wybranym fragmencie

Deska Barlinecka zamontowana na ścianie dopełnia aranżację, dodając jej ciepła oraz oryginalności. Może być dominantą wnętrza albo szlachetnym tłem dla mebli i dodatków. Harmonijnie łączy się m.in. z drewnianą lub kamienną podłogą.

Finish Jodła FRANCUSKA

 

Podłogi drewniane montowane w układzie jodły francuskiej charakteryzują się niezwykle klasyczną elegancją. Już w XVI wieku upodobali je sobie francuscy arystokraci, a podłogi te zdobiły wnętrza wielu zamków i pałaców w Dolinie Loary. Wzór ten mimo, że stosowany od bardzo dawna, posiada ponadczasowe walory, przez co doskonale sprawdza się w klasycznym wnętrzu jak i w nowoczesnych aranżacjach.

Podłogi układane na wzór jodły francuskiej były i są bardzo popularne. Charakteryzują się symetrycznym, ukośnym układem deszczułek, których krótsze krawędzie przycięte są pod kątem 45o. Kąt przycięcia może być dowolny – 30 lub 60o – ale opcją najczęściej stosowaną jest standardowe 45o. Ułożenie podłogi na wzór chevron czyli jodły francuskiej, dotąd kojarzone z bardzo pracochłonnym, wymagającym niezwykłej dokładności cięcia procesem, powodującym spory odpad materiału i koniecznością stosowania tzw. obcego pióra, wraz z wprowadzeniem naszego produktu całkowicie zmienia ten pogląd. FINISHJODŁA FRANCUSKA to produkt warstwowy, kompleksowo przygotowany już na etapie produkcji. Maszynowe, precyzyjne cięcie wszystkich elementów gwarantuje powtarzalność i niezwykłą dokładność obróbki jak i montażu. Klient otrzymuje gotowe do ułożenia klepki, co w znacznym stopniu skraca proces układania podłogi oraz eliminuje wcześniej wspomniane straty materiału. Każda deszczułka posiada przygotowany już na etapie produkcji system pióro-wpust na każdej, również czołowej krawędzi.

Jodła Angielska

 

Parkiet a właściwie deska w jodełkę to eleganckie podłogi dla każdego wnętrza.

 

Potocznie występująca pod nazwą jodełka klasyczna, która jest stylową podłogą, przywodzącą na myśl czasy eleganckich i dawnych pałaców i dworów.  Podłoga we wzorze jodełki doskonale sprawdzi się w każdej przestrzeni, zarówno tej utrzymywanej w tonie klasycznym, jak i z nutką nowoczesności.

 

Proponowana podłoga w jodełkę występuje w sprzedaży zarówno w formie gotowej (lakierowanej lub olejowanej), jak i surowej.

Dostępna  w rozmiarach:

14*70*420 lub 490

14*140*1080

14*130-150*600-750

 

Meblohurt

Galeria Mega Meble

DUŻY I WYGODNY PARKING !!

 


Salon Pięknych Podłóg

PRESTIŻ Podłogi Drewniane Lublin  2005 - 2023

PRESTIŻ

 

ul. Diamentowa 2

20-447 Lublin

 

 

Godziny otwarcia:

 

Pn. - pt. 10:00 - 18:00
Sobota:  10:00 - 13:00

 

Niedziela: umówione spotkania

 

Kontakt:

_____________________________